Egy évvel ezelőtt indultak el a koporsókkal teli katonai kamionok más olaszországi krematóriumok felé Bergamo városából, ahol a koronavírus-járvány halottainak szentelt emléknapon Mario Draghi kormányfő is jelen volt csütörtökön.
Mario Draghi a bergamói temetőben koszorút helyezett el, majd fát ültetett el abban a parkban, amelyet a koronavírus-járvány halottainak emlékére létesítettek. Mario Draghi a századik fát, egy bükköt ültetett el, hiszen a halottak száma a héten túllépte a százezret. A minden ezer halott után elültetett egy-egy fa az ország különböző térségeiből érkezett. A megemlékezés teljes csendben és nagyon kevés résztvevővel zajlott.
Bergamo volt a központi helyszíne a Sars-CoV-2 vírus halottainak szentelt emléknapnak, amelyet a római parlament tavaly nyáron vezetett be. Bergamóból tavaly március 18-án indultak el a fegyveres erők koporsókkal teli kamionsorai más tartományok felé, miután a lombardiai város krematóriumai nem bizonyultak elegendőek. A hosszú járműkonvojról készült felvételek az egész világot bejárták.
„Bergamo az egész ország fájdalmának szimbóluma, de ez a nap ne csak a gyász, hanem a remény napja is legyen” - hangoztatta Mario Draghi beszédében.
A kormányfő emlékeztetett a tavaly ilyenkor tapasztalt nemzeti összefogásra: a Bergamo utcáin felállított tábori kórházakra, ahol a nyugdíjas orvosok álltak be dolgozni, valamint arra az ezer fiatalra, aki az egész országból Bergamóba sietett segíteni a járványveszély ellenére.
Handout / Palazzo Chigi press





