A koronavírus-járvány miatt idén is a Parlament előtti zászlófelvonás lesz az egyetlen, helyszíni központi rendezvény a nemzeti ünnepen, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emléknapján. Áder János köztársasági elnök ünnepi beszédét a közmédia közvetítette. Az állami kitüntetéseket nem adják át, a díjazottak névsorát nyilvánosságra hozták.
A zászlófelvonás reggel 8 órakor volt a Kossuth Lajos téren. Magyarország lobogóját Benkő Tibor honvédelmi miniszter engedélyével vonták fel katonai tiszteletadással.
Ezt követően Áder János mondott beszédet, amelyet az M1 aktuális csatorna, a Duna Televízió és a Kossuth rádió közvetített.
MH/Katona László






