A fertőzöttek száma 1004-gyel nőtt Magyarországon

Krónika
  • 2021.01.27. - 09:09
Koronavírus-teszt, koronavírus, maszk, orvos, teszt
Koronavírus-teszthez vesz mintát a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatója a Szolnok Városi Óvodák Hold utcai Tagintézményében 2020. november 27-énMTI/Mészáros János

Meghalt 85, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1004 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.

A kormányzati portálon azt írták: 361 881-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 12 198-ra emelkedett, a gyógyultak száma 246 596.

Az aktív fertőzöttek száma 103 087-re csökkent. Kórházban 3809 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 255-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 17 834-en vannak, a mintavételek száma 3 084 716-ra nőtt.
 

Reklám