A Róna utcai filmgyártól bérelt pincében eddig rendkívül méltatlan körülmények között folyt a munka, jellemző, hogy a területet korábban néhányszor elárasztotta a szennyvíz is. Az Ódry Színpad és a kollégium épülete még bizonytalan, az jó eséllyel visszakerül hajdani tulajdonosához, a református egyházhoz.
Gusztustalan – talán ez az egy szó jellemzi legjobban a Színház és Filmművészeti Egyetemnek (SZFE) a Róna utcai filmgyártól bérelt pincéjében uralkodó állapotokat. A belépőt koszos falak és a zugokból áradó bizonytalan szagok fogadják. Egykor itt volt a videóstúdió. Mint utóbb megtudjuk, az itt-ott terjengő „illatfelhő” oka az, hogy a helyiséget korábban többször elöntötte az eső- és a szennyvíz is. S ha nem lenne elegendő a szakadt hangulat, mindenre erősen reflektál az elképesztő rendetlenség, továbbá a nettó életveszély, amely a mindenféle, gyakorlatilag szabadon hozzáférhető elektromos és közüzemi szerelvények formájában jelentkezik.
MH/Papajcsik Péter





