A kormányfő megemlékezett a magyarországi németek elűzetésének 75. évfordulójáról

Belföld
  • 2021.01.19. - 10:17
Orbán Viktor, miniszterelnök
Orbán Viktor a magyarországi németek elűzetésének 75. évfordulójáról emlékezett megFacebook/Orbán Viktor

Orbán Viktor miniszterelnök Ritter Imrével, a magyarországi németek országgyűlési képviselőjével közösen megkoszorúzta a magyarországi németek elhurcolásának emléktábláját a budaörsi vasútállomáson.

A miniszterelnök a magyarországi németek elűzetésének 75. évfordulója alkalmából megkoszorúzta az eseménynek állított emléktáblát a budaörsi vasútállomáson.

Kegyelet az áldozatoknak. Méltó emlékezet a szenvedőknek - írta Orbán Viktor.

A magyar Országgyűlés döntése értelmében 2013 óta január 19-e a magyarországi németek elhurcolásának és elűzetésének emléknapja, amely hivatalos állami megemlékezésnek számít.

A kitelepítés 1946. január 19-én kezdődött, az első vonat Budaörsről indult.

Reklám