Orbán Viktor miniszterelnök Ritter Imrével, a magyarországi németek országgyűlési képviselőjével közösen megkoszorúzta a magyarországi németek elhurcolásának emléktábláját a budaörsi vasútállomáson.
A miniszterelnök a magyarországi németek elűzetésének 75. évfordulója alkalmából megkoszorúzta az eseménynek állított emléktáblát a budaörsi vasútállomáson.
Kegyelet az áldozatoknak. Méltó emlékezet a szenvedőknek - írta Orbán Viktor.
A magyar Országgyűlés döntése értelmében 2013 óta január 19-e a magyarországi németek elhurcolásának és elűzetésének emléknapja, amely hivatalos állami megemlékezésnek számít.
A kitelepítés 1946. január 19-én kezdődött, az első vonat Budaörsről indult.







