2716-tal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Krónika
  • 2021.01.09. - 10:48
védőfelszerelés, orvos, kórház, koronavírus
Védőfelszerelést viselő orvosok vizitelnek a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon a Szent János KórházbanMTI/Balogh Zoltán

Meghalt 114, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 2716 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.

 A kormányzati portálon azt írták: 340 459-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 10 554-re emelkedett.     

A gyógyultak száma 193 172, az aktív fertőzötteké 136 733. Kórházban 5126 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 365-en vannak lélegeztetőgépen.     

Hatósági házi karanténban 23 281-en vannak, a mintavételek száma 2 820 762-re nőtt.

Reklám