Csökkent az aktív fertőzöttek száma hazánkban

Krónika
  • 2020.12.29. - 09:04
koronavírus, kórház, covid, maszk, védőfelszerelés, orvos, ápoló
Orvos és ápolók beteget látnak el a Jósa András Oktatókórház COVID-intenzív osztályán NyíregyházánMTI/Balázs Attila

Meghalt 131, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 902 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.

A kormányzati portálon azt írták: 317 571-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 9292-re emelkedett, a gyógyultak száma 138 365.

Az aktív fertőzöttek száma 169 914. Kórházban 6298 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 444-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 21 667-en vannak, a mintavételek száma 2 621 427-re nőtt.
 

Reklám