Új szabályokat hozott a kormány a koronavírus elleni védekezésről

Belföld
  • 2020.10.22. - 23:26
maszk korona covid
Képünk illusztrációBARBARA GINDL / APA / AFP

Megjelent a Magyar Közlönyben a kormány legújabb járványvédelmi rendelete. 

A sportrendezvények helyszínén és a szabadtéren megtartott gyűlésen maszkot kell viselniük a résztvevőknek. 

A sportrendezvényeken nem kell maszkot viselniük a sportolóknak, az edzőknek, a mérkőzésvezetőnek, a versenybírónak és a segítőinek. A gyűlésen felszólaló maszk nélkül mondhatja el felszólalását.

Azt, aki a sportrendezvény vagy a gyűlés szervezőjének felszólítása ellenére sem visel maszkot, a rendezvény szervezője köteles felszólítani a helyszín elhagyására - olvasható a kormányrendeletben.

Reklám