Zalán János szerint a tárgyalás jelenti az egyetlen megoldást

SZFE-ügy

Kultúra
  • 2020.10.10. - 02:04
Cikk borítókép
Zalán JánosMH

A Színház-és Filmművészeti Egyetem oktatási rektorhelyettese szerint az egyetlen megoldás, ha a felek leülnek egymással és megpróbálnak kompromisszumra jutni.

„De ez csak akkor érvényes, ha a feleknek valóban az az érdekük, hogy megoldás szülessen. Amennyiben nem így van, az egy teljesen más térbe viszi a diskurzust, arról én nem szeretnék beszélni” – mondta Zalán János a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken. Kifejtette, hogy a tárgyalások megoldást jelenthetnének az olyan kérdésekre is, hogy mi lesz addig, amíg a megállapodás megszületik, vagyis mi történik az oktatással, a hallgatókkal, az oktatókkal, miként tudnak közeledni az álláspontok. „A feleknek ezért is kellene leülniük, hogy lehetőleg ne legyen fennakadás jogi értelemben sem, és a hallgatók ne veszítsék el ezt a félévet. Amennyiben a személyem a megállapodás problémája, akkor a hallgatók forduljanak a fenntartóhoz. De valakivel próbáljanak beszélgetni, mert azt tapasztalom, hogy az informális és formális csatornákon történő megkeresésre a válasz most az, hogy nem tárgyalnak” – tette hozzá Zalán János.

Reklám