Nők Magyarországért Klub olyan példamutató nőket díjazott hétfőn Budapesten, akik bátor, kiemelkedő munkát végeztek a koronavírus-járvány terjedésének első hulláma alatt.
Az ünnepségen Novák Katalin, a családokért felelős tárca nélküli miniszter, a klub elnöke azt mondta: olyan embereket ismertek el, akik a „frontvonalban harcoltak”, de nem kerültek reflektorfénybe.
A Nők Magyarországért díjat azért hozták létre, hogy a hölgyek erőt meríthessenek belőle - hangoztatta, jelezve, az elismerést hagyományteremtési céllal alapították.
Ha valaki elveszíti a látását vagy a hallását, akkor más érzékszervei élesebbé válnak - folytatta. A járványhelyzet alatt az emberek eltakarják a szájukat és az orrukat, azonban a szemüket, a fülüket és a szívüket nem. Ebben az időszakban tisztábban lehet látni, hallani és érezni, észrevenni a mindennapi hősöket - fogalmazott.
A díjazottak betegekről, gyermekekről, idősekről gondoskodnak, ezek történelmi erények - hangsúlyozta Novák Katalin. A miniszter elmondta: bár az ötszáz jelölt között nem igazán lehet rangsort felállítani, egy szakmai zsűri kiválasztott közülük húszat. Az ő nevüket bocsátották közönségszavazásra, és több mint tizenkétezer voks döntött a négy fődíjasról.
Novák Katalin kitért arra, hogy a nők minden nap újraterveznek. Át kell alakítaniuk a napirendjüket, ha például lázas lesz a gyermekük vagy nem megfelelő helyen hajtanak le az autópályáról.
Balog Zoltán miniszterelnöki biztos arról beszélt, hogy a járvány első hulláma megrendülést hozott az emberek életébe, ebből pedig termékeny gondolatok születtek.
MH/Purger Tamás






