„Első szent királyunk sziklára építette országát és életét, ez a szikla pedig maga Krisztus” – mondta csütörtökön Erdő Péter bíboros az ünnepi szentmisén, a Szent István-bazilikában.
A főpásztor úgy fogalmazott: „Amikor Szent István királyt ünnepeljük, nem csupán a múltra emlékezünk: hálát adunk Istennek azért, hogy megmaradt István király népe, és kérjük, hogy megújult erővel és reménnyel folytathassuk utunkat.”
MH/Purger Tamás






