Nem kerül feltételes szabadlábra a gólyatábori erőszaktevő

Helyt adtak az ügyészi fellebezésnek

Krónika
  • 2020.07.25. - 01:40
Cikk borítókép
Képünk illusztrációPixabay

A Kecskeméti Törvényszék másodfokú tanácsa döntött annak a fotósnak ügyében, aki hat éve megerőszakolt egy lányt az Eötvös Loránd Tudományegyetem fonyódligeti gólyatáborában.

A férfit korábban erőszakos közösülés miatt egy alkalommal felfüggesztett, egy alkalommal pedig végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték. A férfi 2014 augusztusában a fonyódligeti táborban az egyik hajnalban megtámadott, fojtogatott, ököllel vert, megöléssel fenyegetett, és megerőszakolt egy budapesti elsőéves hallgatót. A történtekről fotókat is készített, ezekkel akarta zsarolni áldozatát. A harmadfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla 2016. június 22-én jogerősen kilenc év börtönre ítélte az akkor negyvenéves budapesti férfit. A Kecskeméti Törvényszék büntetés-végrehajtási bírája 2020 júniusában az elítéltet – kifogástalan magatartására tekintettel – feltételes szabadságra bocsátotta. A döntés ellen a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség büntetés-végrehajtási ügyésze nyújtott be fellebbezést. A Kecskeméti Törvényszék helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, kiemelkedően fontosnak értékelve, hogy a korábbi büntetések nem bírtak kellő visszatartó erővel, így a fotós továbbra is börtönben marad.

Reklám