Szoboszlai Dominik mesterhármast lőtt a Sturm ellen az osztrák élvonalban

Remeklő légiós Ausztriában

Sport
  • 2020.06.12. - 04:03
Cikk borítókép
Szoboszlai Dominik hiánya komoly hátrány lenne a válogatottnakMH/Papajcsik Péter

Szoboszlai Dominikot (képünkön) ünnepli az osztrák sajtó. A magyar középpályás – a Kronen Zeitung szerint a meccsnyerő, a gálázó – mesterhármast szerzett klubja, a Red Bull Salzburg a Sturm Graz ellen 5–1-re megnyert mérkőzésén.

Két gólt a tizenhatoson kívülről, egyet egy kiugratás után lőtt, mindet az első félidőben, majd edzője a 65. percben lecserélte. Az AC Milannal és több más olasz klubbal is hírbe hozott 19 éves futballista nagyszerű formában játszik az osztrák bajnokság újraindítása óta. Nem csoda, hogy az olasz drukkerek a meccs után ellepték a közösségi oldalakat, és egyre-másra posztolják, hogy „meg kell szerezni ezt a srácot”. A Lustenau elleni, klagenfurti kupadöntőben egy gólt lőtt, és két gólpasszt adott. A bajnokságban a Hartberg ellen újra két gólpasszt adott, a graziak elleni pedig az első mesterhármasa az osztrák élvonalban. A második osztályban, a Bikák fiókcsapatának, a Lieferingnek tagjaként ért már el mesterhármast, 2018. november 9-én. Az osztrák bajnokságból még hét forduló van hátra, a címvédő RB Salzburg hét ponttal vezet a második helyezett Rapid előtt.

Kapcsolódó cikkek
Reklám