Megnyerte a bizalmi szavazást Morawiecki lengyel kormányfő

Vita az ellenzékkel

Külföld
  • 2020.06.05. - 04:41
Cikk borítókép
Mateusz MorawieckiMH

Bizalmi szavazást kezdeményezett saját kormánya ellen Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök tegnap.

Parlamenti beszédében a konzervatív kormányfő azzal vádolta az ellenzéket, hogy a járványhelyzetben is meddő vitákat szít, destabilizálja az országot. Felidézte, az elmúlt hónapokban több kormánytaggal szemben nyújtottak be bizalmatlansági indítványt, de a szejm sorra leszavazta azokat. Morawiecki hangsúlyozta, véget akar vetni a „botránykeltő fesztiválnak”, Lengyelország az elmúlt harminc év legmélyebb válságából kezd kilábalni, szükség van az együttműködésre. „Engedjétek, hogy cselekedjünk, ne zavarjatok” – fordult az ellenzékhez. A szavazást tegnap meg is tartották: a kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) párt frakciójának mind a 235 képviselője igennel, az ellenzékiek 219-en nemmel szavaztak, ketten tartózkodtak.

Reklám