Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emeltek vádat egy férfi ellen, aki fenyegetéseivel kórházi dolgozók munkájába avatkozott, és utasításainak teljesítésére kényszerítette őket – derül ki az ügyészség közleményéből.
A 47 éves elkövető édesapját 2017 szeptemberétől 2019 februárjáig kezelték az egyik Veszprém megyei kórházban, ahova a férfi rendszeresen bejárt látogatni, ám szabályait nem tartotta magára érvényesnek. Erőszakos, durva fellépésével, kirúgatással fenyegetőzve rendszeresen beleavatkozott a nővérek munkájába, miközben elvárta és kikényszerítette, hogy édesapja ápolására a többi beteghez képest és akár a kárukra, aránytalanul több időt fordítsanak. A nővérek abban a tudatban, hogy befolyásos emberről van szó, tartottak tőle. Az ügyészség pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.



