A Tungsram munkahelyeket megvédő akciótervet jelentett be hétfőn a dolgozóknak, Magyarországon a szellemi dolgozóknál májusra, júniusra és júliusra húsz százalékkal rövidebb munkaidőt vezetnek be.
Elmarad az áprilistól megállapított béremelés ugyancsak a szellemi dolgozóknál, a menedzsment fizetését huszonöt százalékkal csökkentik és ebben az évben már nem lesz cafeteria juttatás, ugyanakkor a koronavírus-járvány miatt nem kerül sor elbocsátásokra. Jörg Bauer, a Tungsram elnök-vezérigazgatója a távirati irodával tegnap közölte: osztoznak a válsághelyzet okozta terheken, amelyből a magas fizetésűek jobban kiveszik a részüket. Úgy kalkulálnak, hogy a második negyedévben harminc-negyven százalékkal visszaeshet a fényforrásgyártásból és –forgalmazásból származó bevétel. Az értékesítés 2021 januárjától kerülhet vissza a tervezett pályára. A bevételkiesés miatt a vállalatnak csökkentenie kell költségeit, a kidolgozott terv megszorításokkal jár – közölte Jörg Bauer.




