Oltalmat kapott az Európai Uniótól a Csemege sajtmárka

További termékek várnak döntésre

Gazdaság
  • 2020.04.21. - 04:01

Uniós oltalmat kapott a Győr-Moson-Sopron megyei Csemege sajt elsőként a magyar sajtok közül, a kérelmet a Tradicionális Magyar Sajtok Egyesülete adta be 2016 áprilisában – tájékoztatta lapunkat az Agrárminisztérium.

Közölték, a Csemege sajt elnevezés a tárca által elindított Földrajzi Árujelzők Program eredményeként került oltalom alá. A program célkitűzése az agrárgazdasághoz kötődő földrajzi árujelzők számának növelése, valamint az, hogy a termelői közösségek éljenek az oltalom lehetőségeivel. Az oltalom védelmet biztosít a megtévesztő piaci visszaélésekkel szemben is, mivel az oltalom alatt álló termékek előállítása kizárólag a termékleírás alapján és megadott földrajzi területen történhet. A Csemege sajt bejegyzésével tizenötre nőtt az oltalom alatt álló magyar agrártermékek száma, és további huszonhat terméknél van folyamatban eljárás, főként a mezőgazdasági élelmiszerek és a regionális pálinkák körében – tették hozzá.

Reklám