A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet udvarán a héten kialakított úgynevezett „vörös zóna” a jövőben a koronavírusos betegek kiszűrésére és vizsgálatára szolgál majd.
A vörös zónához a Magyar Vöröskereszt H-HERO egészségügyi gyorsbeavatkozó egysége biztosította a sátrakat, felépítésében és az eszközök telepítésében pedig a Magyar Vöröskereszt katasztrófa-válaszadási szakemberei segítették a kórház munkáját. A nélkülözhetetlen higiéniai körülmények biztosításában a Fővárosi Vízművek munkatársai működtek közre a kézmosási és vízvételezési lehetőségek megteremtésével.
MH/Hegedüs Róbert






