Minden kórház felkészült a betegek fogadására, fokozzák kapacitásukat, így háromszorosára fog nőni az intenzív ellátóhelyek száma - mondta kedden Müller Cecília országos tisztifőorvos.
Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy (többek között) az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított részleg kedden már készen is állt a betegek fogadására, szerdán pedig az orvosi stáb nekiállhatott a koronavírussal fertőzöttek ellátásának.
Az alábbi galériában bepillantást nyerhet a magyar egészségügyi dolgozók mindennapos harcába, abba, hogy külföldi kollégáikhoz hasonlóan a ők is kitartóan és nagy szakmai hozzáértéssel kezelik a betegeket.
MTI/Balogh Zoltán







