Levelet írt a lengyel elnök Áder Jánosnak

Nemzeteinket összekötő sorsközösség

Külföld
  • 2020.03.24. - 04:12

Lengyelország és Magyarország történelmi és értékközösségéről írt Andrzej Duda lengyel államfő Áder János magyar köztársasági elnöknek tegnap a lengyel–magyar barátság napján küldött levelében.

„Ma különös tiszteletben tartjuk az évszázadok óta nemzeteinket összekötő történelmi sorsközösség emlékezetét, a célok és az értékek közösségét” – hangsúlyozta Duda a varsói államfői hivatal honlapján ismertetett levélben. A közleményben megírták: a jövő évi barátságnapi rendezvényeket a dél-lengyelországi Bochniában tartják meg. A lengyel–magyar barátságnapot felváltva tartják a két országban: idén Csepelen lett volna, de a vírus miatt elmaradt.

Reklám