Ezer fegyenc szökött meg négy brazil börtönből

Megtiltották a látogatást

Krónika
  • 2020.03.18. - 00:22

Sao Paulóban a látogatási tilalom ellen egyszerűen fellázadtak és megléptek a rabok. A hatóságok pontos számról egyelőre nem tudtak beszámolni, arra hivatkozva, hogy még összesítik az adatokat.

A helyi média potenciálisan ezer rabról tett említést, akik négy börtönből szöktek meg. Egy meg nem erősített hitelességű, a közösségi médiában terjedő videófelvételen az látszik, ahogy az egyik létesítményből fogvatartottak hosszú sora távozik. Sao Paulo állam büntetés-végrehajtási hatósága úgy nyilatkozott, hogy engedetlenség történt a börtönökben, mielőtt a fegyintézményeket lezárták volna. A kijárási és látogatási tilalmat azért rendelték el, mert félő volt, hogy az a harmincnégyezer rab, aki olyan kedvezményben részesül, hogy napközben elhagyhatja a létesítményt, behurcolja a vírust a börtönbe, ahol ez súlyos egészségügyi problémát okozhatna. A kedvezményezett fogvatartottak munkába vagy tanulni járhatnak ki az intézményből minden évben öt alkalommal, egy-egy hétre.

Reklám