Vizsgálati fogságba vettek Marián Kočner egyik bűnügyében négy bírót Szlovákiában

Egy volt államtitkár is gyanúsított

Krónika
  • 2020.03.16. - 00:36

Az igazságszolgáltatás akadályozása és korrupció alapos gyanúja miatt Szlovákiában szombaton éjjel vizsgálati fogságba vettek négy bírót és egy másik embert azok közül, akiket még szerdán vett őrizetbe a szlovák rendőrségnek (NAKA) Köd nevű különleges alakulata, amely a több súlyos bűncselekménnyel vádolt nagyvállalkozó, Marián Kočner egyik bűnügyében vizsgálódik.

A rendőrség szerdán csaknem másfél tucat személyt, köztük tizenhárom bírót vett őrizetbe. Közülük nyolc ellen indítottak eljárást igazságszolgáltatás akadályozása és bíróságok függetlenségének befolyásolása, illetve korrupció alapos gyanúja miatt. Az öt vizsgálati fogságba került között van az igazságügyi tárca egyik volt államtitkára, Monika Jankovská is, aki a nagyvállalkozó Kočnerrel egy rendkívül nagy összegű váltóhamisítással összefüggésben váltott üzeneteket. A rendőrségi csoport az úgynevezett Threema-ügyet vizsgálja. Ennek központi eleme, hogy Kočner állítólag több közszereplővel, köztük bírákkal is kapcsolatot tartott a Threema nevű, kódolt üzenetváltást lehetővé tévő alkalmazáson keresztül. Kočnert más gazdasági bűnügyek mellett a Ján Kučiak oknyomozó újságíró és barátnője ellen 2018 februárjában elkövetett bérgyilkosság megrendelésével is vádolják.

Reklám