Ártott a magyaroknak az udvarhelyi ügy, új rektort kapott a kolozsvári egyetem

Erdélyi események

Külföld
  • 2020.03.05. - 00:48

Szász Jenő, Székelyudvarhely volt polgármestere a várossal kapcsolatos, Bukarestig gyűrűző incidens kapcsán az MTI-nek telefonon azt mondta: a magyar–magyar kapcsolatok sérültek.

Emlékezetes, korábban bejárta az erdélyi magyar sajtót, hogy a Magyar Polgári Párt politikusa, Koszta Attila azzal kívánta megakadályozni Gálfi Árpád jelenlegi polgármester új pártjának bejegyzését, hogy a bukaresti hatóságoknál szeparatistának jelölte meg az új pártot. Az MPP azóta közölte, Koszta nem tagja már a pártnak, Szász helyi belharcokkal magyarázta a dolgot, maga Koszta pedig azt állította, az ügyvédje fogalmazta meg az indoklást. Közben a magyarság számára pozitívan értékelhető esemény is történt: a magyarellenes kirohanásairól is ismert, nacionalista Aurel Pop történészt Daniel David pszichológus, eddigi rektorhelyettes váltja a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem rektori székében, aki programjában is az egyetem multikulturális jellegét és a korszerű, nyitott oktatást jelölte meg prioritásként – a programot jelzésértékű módon magyarul és németül is közzétette.

Reklám