Azok után, hogy két hete a békéscsabai első meccsen 3–1-re nyert az Olimpiakosz Pireusz csapata, várható volt, hogy a női röplabda Challenge Kupa negyeddöntőjének visszavágóján idegenben nehéz dolga lesz a viharsarkiaknak.
S bár nyertek 3–2-re, az első két szett a görögöké lett, és ennyi nekik pont elég volt a továbbjutáshoz. Vasja Samec Lipicer csapatából – amely már vasárnap kiutazott – Bodnár Dorottya lábsérülés, Sebestyén Flóra combizomhúzódás, Rády Boglárka pedig betegség miatt hiányzott. Az első két elveszített játszma után összeállt a mieink játéka, s a végén a rövidített játszmában Bodovics Hanna jó szerváival meg is nyerte a kétórás összecsapást a Békéscsaba. Kiesésükkel az utolsó magyar női csapat is búcsúzott a nemzetközi küzdelmektől.



