A világ országai közül elsőként a Luxemburgi Nagyhercegség egész területén teljesen ingyenessé vált tegnaptól a közösségi közlekedés.
Az ingyenesség a vonatokra – másodosztályon –, a buszokra és a villamosokra egyaránt vonatkozik – adta hírül a távirati iroda. François Bausch közlekedési miniszter szerint az intézkedés javítja a közlekedés minőségét azáltal, hogy megszünteti a közúti torlódásokat, elősegíti a légszennyezés csökkentését, valamint támogatja az alacsony jövedelműeket. A közlekedés évente mintegy 491 millió euróba kerül, a jegyekből és bérletekből viszont negyvenmillió euró folyt be.



