Ingyenes Luxemburgban a közösségi közlekedés, javulhat a minősége is

Csökkenhetnek a torlódások

Gazdaság
  • 2020.03.02. - 00:41

A világ országai közül elsőként a Luxemburgi Nagyhercegség egész területén teljesen ingyenessé vált tegnaptól a közösségi közlekedés.

Az ingyenesség a vonatokra – másodosztályon –, a buszokra és a villamosokra egyaránt vonatkozik – adta hírül a távirati iroda. François Bausch közlekedési miniszter szerint az intézkedés javítja a közlekedés minőségét azáltal, hogy megszünteti a közúti torlódásokat, elősegíti a légszennyezés csökkentését, valamint támogatja az alacsony jövedelműeket. A közlekedés évente mintegy 491 millió euróba kerül, a jegyekből és bérletekből viszont negyvenmillió euró folyt be.

Reklám