Magyarország élen jár az állami tulajdonú gazdasági társaságok korrupció elleni védettségének erősítésében – mondta tegnap Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke a nemzetközi korrupcióellenes integritás szeminárium nyitó előadásán.
Az ÁSZ hetedik alkalommal rendezi meg a szemináriumot, amely a héten tart. Az elsősorban a fejlődő országok számvevőszékei részére szervezett esemény célja a legjobb hazai és nemzetközi gyakorlatok megosztásán keresztül az integritásalapú közigazgatási kultúra elterjesztése és a transzparens államműködés fejlesztése az érintett országokban – közölte a számvevőszék. A 2020-as szeminárium – amelyen 22 ország 45 szakértője vesz részt – középpontjában a köztulajdonú gazdasági társaságok integritása, illetve korrupció elleni védettsége áll.




