Minden bizottságból visszahívnák a listázó Vajdát

Nem költenének a képviselőre

Belföld
  • 2020.02.06. - 05:00

A minimálisan szükségesnél több közpénzt nem szabad olyan embernek adni, aki listázni kívánja embertár­sait, mindenkit, aki a köz szolgálatában dolgozik és nem áll ki hangosan szidni a jelenlegi kormányt – írta közösségi oldalán Kovács Péter, a XVI. kerület fideszes polgármestere.

Mint ismert, Vajda Zoltán balliberális önkormányzati képviselő a múlt hónapban Facebook-bejegyzésében a fideszes és a Fideszhez köthető emberek listázására szólított fel. A tiltakozások ellenére Vajda nem kért bocsánatot és nem mondott le a mandátumáról. A januári testületi ülésen a képviselők többsége rendkívüli határozatban határolódott el Vajdától, most pedig a polgármester által jegyzett előterjesztés szerint a listázó politikust visszahívnák minden önkormányzati bizottságból. „Vajda képviselői jogai nem csorbulnak, hiszen minden képviselő részt vehet a bizottsági üléseken, még akkor is, ha nem tagja a testületnek. Ami változik, hogy a jövőben mindannyiunk közös pénzéből nem dotáljuk Vajda »munkáját«” – fogalmazott Kovács, aki szerint azért van erre szükség, mert „Magyarország nem lehet következmények nélküli ország”.

Reklám