Lapunk tavaly ősszel kongatta meg a vészharangot: a marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetem (MOGYTTE) románosítása és a Securitate módszereit idéző bomlasztása mellett saját pozíciója – törvényt kijátszó módon való – átmentésében is jeleskedik Leonard Azamfirei rektor.
Bár a román törvények tiltják, hogy háromszor egymás után rektori pozíciót töltsön be valaki, Azamfirei a második ciklusát hat hétre felfüggesztette – ezt az időszakot a Maldív-szigeteken töltötte luxuskörülmények között állítólagos tanulmányúton –, így a csonka mandátumra hivatkozva tegnap lényegében harmadszor is megpályázta a rektori posztot. Emlékeztetőül: Azamfirei nem csak volt kommunista titkosszolgával és különféle „tanácsadókkal” veteti magát körül, és menedzselte le a magyar hallgatók és oktatók arányát visszaszorító egyesülését a román Petru Maior Egyetemmel, de számos, különféle jogot sértő módon próbálja kiszorítani a magyarságot az intézményből. Szilágyi Tibor, az egyetem szenátusának tagja az MTI-nek elmondta, most csak Azamfirei pályázott, pályázatát a szenátus érdemi vita nélkül elfogadta, a magyar szenátorok pedig hallgattak.



