Újra karbonsemleges a Budapest Airport

Fenntarthatósági stratégia

Gazdaság
  • 2020.01.25. - 01:45

A Budapest Airport ismét megkapta a Repülőterek Nemzetközi Tanácsától a karbonsemleges minősítést, ez azt jelenti, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a működés során keletkező szén-dioxidot teljes mértékben kompenzálja.

A ferihegyi repülőtér üzemeltetője lapunknak küldött közleményében emlékeztetett: először 2018-ban kapták meg ezt a minősítést, méghozzá a régióban elsőként. Az elismerést a repülőtér pár hete leköszönt vezérigazgatója, Jost Lammers adta át a Budapest Airportnak. A repülőteret üzemeltető cég tavaly csatlakozott a NetZero by 2050 elnevezésű kezdeményezéshez is, amelynek keretében vállalta, hogy nullára csökkenti a repülőtér működéséből eredő szén-dioxid kibocsátását. A Budapest Airport viszont egy átfogó fenntarthatósági stratégia segítségével a vállalt határidő előtt, már 2030-ra szeretné elérni a szén-dioxid-kibocsátásmentes működést.

Reklám