Szijjártó: Azonos véleményen vagyunk Szaúd-Arábiával a bevándorlás és a terrorellenes küzdelem terén

Fő a biztonság

Külföld
  • 2020.01.25. - 01:50
Cikk borítókép
Ádil bin Ahmed al-Dzsubeir államtitkár és Szijjártó PéterMTI/Kovács Attila

Azonosították, miben képvisel azonos álláspontot Magyarország és Szaúd-Arábia – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki a Budapestre érkezett Ádil bin Ahmed al-Dzsubeir szaúd-arábiai külügyi államtitkárral egyeztetett.

Sajtótájékoztatóján kiemelte: hazánknak érdeke, hogy a feszültségek enyhüljenek a Közel-Keleten, mert ellenkező esetben újabb migrációs hullámok indulhatnak el Európa irányába. Épp ezért humanitárius akciókra van szükség, amilyeneket Magyarország indít a Hungary Helps program keretében, néhányat ezek után akár közösen a szaúdiakkal. Szijjártó ismét aláhúzta: lényeges a határok védelme, fontos, hogy a segítséget odavigyék, ahol a baj van, továbbá az, hogy a migráció kiváltó okait kell kezelni és fel kell lépni az embercsempészet ellen. Kiemelte, hogy folytatni kell az erőfeszítéseket a terrorizmus ellen, Irán kapcsán pedig kijelentette: hazánk nem akarja, hogy a nukleáris fegyverrel rendelkező országok száma növekedjen. Amit a szaúdi–magyar együttműködést illeti: az arab országnak szüksége van a vízügyi infrastruktúra fejlesztésére, amire jó magyar technológiák vannak, valamint a gazdasági együttműködés ösztönzésére hatszázmillió eurós hitelkeret nyitottak az Eximbanknál – közölte. Ádil bin Ahmed al-Dzsubeir emlékeztetett, huszonöt éve történt a két ország diplomáciai kapcsolatfelvétele, emellett az előnyös együttműködéseket emelte ki a tudomány, az oktatás és a gazdaság területén, valamint a közös fellépést nemzetközi szervezetekben.

Reklám