Az elmúlt huszonöt év legsúlyosabb sáskajárása okoz gondot Kenyában.
A 60 kilométer hosszú és 40 kilométer széles sáskasereg szisztematikusan tarolja le az egyenlítői ország sovány legelőit. Nyomukban csak pusztulás marad: pillanatok alatt lerágják a teljes növénytakarót. Mindent megesznek, ami az útjukba kerül, a gazt és a takarmányt is elfogyasztják. Egy raj egyetlen nap alatt annyit tud enni, mint 35 ezer ember. Félő, hogy visszafordíthatatlan károkat okoznak az a élelmiszerellátásában, milliókat fenyeget éhínség az országban – derült ki az M1 Híradójából. A hatóságok a levegőből támadják a rajt. „Magabiztosan mondhatom, meg fogjuk nyerni a csatát. Megnöveltük a bevethető repülőgépeink számát és nagyon hatásos vegyszereket sikerült beszereznünk” – mondta bizakodóan az agrárminisztérium államtitkára, Peter Munya.



