Szent Margit életének, érzelmeinek és törekvéseinek középpontja a Krisztus iránti szeretet volt, ebből fakadtak a hősies jócselekedetek, amelyekkel a rászorulókat segítette – mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a Margitszigeten vasárnap, a Szent Margit halála hétszázötvenedik évfordulója alkalmából tartott ünnepi szentmisén.
Homíliájában a bíboros hangsúlyozta, az idei évnek minden programja a szeptemberi Eucharisztikus Kongresszus jegyében zajlik, és fölhívta a figyelmet az Árpád-házi királylány és az Oltáriszentség kapcsolatára. Krisztussal való közösségünk nem szűnik meg a halállal, hanem megváltozik és magasabb szintre emelkedik – fogalmazott Erdő Péter. Szent Margit ünnepéhez kapcsolódóan a hétvégén számos eseményre sor került. Monostori László, a Szent Margit téri – korábban Lehel téri – templom plébánosa lapunknak elmondta: triduummal, templombúcsúval, búcsúi szentmisével és egész napos szentségimádással ünnepelt a közösség. A Szent Margit Gimnáziumban Kerényi Lajos Mindszenty-emlékérmes piarista szerzetes, az iskola tanára tartott szentmisét



