Végre eső áztatja Ausztráliát, amelynek nemzetközi támogatásából Székesfehérvár is kiveszi a részét

Tisztul a levegő

Krónika
  • 2020.01.17. - 03:50

Megérkezett a várva várt eső Ausztrália bozóttüzektől legjobban sújtott államába, Új-Dél-Walesbe csütörtökön, és a hétvégéig további esőzések várhatók.

A kiadós csapadék és a tartós forróságot enyhítő lehűlés nagyban segíti a tűzoltók munkáját – írja az Euronews. A keleti partvidéken a korábbi 200-230 tűzgócból már csak harminc helyen lángol a növényzet. Melbourne-ben már szerdán is esett, az eső kitisztította a sűrű szmogot a levegőből. Ausztrália történetének legpusztítóbb, ősz óta tomboló bozóttüzei 28 emberéletet követeltek és milliárdnyi állat veszett oda, valószínűleg több tucat faj kihalt. A lángok tízmillió hektáron – Portugália méretű területen – emésztettek fel mindent. A hatóságok tucatnyi embert helyeztek vád alá szándékos gyújtogatás miatt, de a klímaváltozás alakította időjárási viszonyok a kataklizma fő okozói. Székesfehérvár tízezer eurós támogatást nyújt az ausztrál államnak vagy egy általa megjelölt szervezetnek – jelentette be Cser-Palkovics András, a város fideszes polgármestere a Facebookon. „A tűzvész nem egy nemzetállam problémája, hanem mindannyiunké, éljünk a világ bármely pontján” – írta. Hozzátette: egy ilyen katasztrófa mind okaiban, mind következményeiben globális probléma, aminek a kezelése a közösségek kollektív együttműködését és szolidaritását igényli. Székesfehérvárnak szerepet kell vállalnia ebben, ha szükséges, akkor az országban vezető szerepet, ahogyan a Notre-Dame leégése kapcsán is tette.

Reklám