Húsz év után címmel mutatták be Szabó László Zsolt és Tóth Gy. László kötetét, amelyben a rendszerváltozás huszonkét szereplőjével készült, eredetileg az Echo Televízió műsorán futó interjúkat gyűjtötték egybe.
A Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívumban (Retörki) rendezett szerdai beszélgetésen Bíró Zoltán, a Retörki leköszönt főigazgatója kiemelte, le kell számolni azzal az illúzióval, hogy az ellenzék 1989-ben tudott volna egységesen politizálni. Mint fogalmazott, a rendszerváltozás egyik alapvető problémája volt, hogy a működő, apró dolgokat az új politika szétverte, a nem működő, nagyobb struktúrákat pedig meghagyta. Nyári Gábor új főigazgató elmondta: a 2008–2009-es interjúalanyokkal most, tíz év elteltével érdemes lenne ismét interjút készíteni.



