Nem vesz el forrást Budapesttől a kormány

Brüsszeli keretek

Belföld
  • 2020.01.14. - 04:55

A kormány semmilyen forrást nem vesz el Budapesttől, ezt legfeljebb Brüsszel teszi meg – közölte tegnap az MTI-vel az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

A Népszava arról írt, a kormány a főváros ellehetetlenítésére készül, megvonná a fejlesztési pénzeket Budapesttől. A szaktárca tájékoztatása szerint azonban a magyar kormány semmiféle döntést nem hozott a következő uniós pénzügyi ciklus forrásainak felhasználásáról, a 2021 és 2027 közötti közös költségvetésről még nem is született megállapodás, az Európai Bizottság és a tagállamok álláspontjai távoliak. Budapest a jövőben is a brüsszeli bürokraták által megszabott feltételek mentén juthat támogatásokhoz – tette hozzá a minisztérium, megjegyezve: a Magyarországnak járó forrásokat éppen Brüsszel akarja elvenni a kohéziós alap tervezett, igazságtalan csökkentésével. A magyar álláspont szerint elfogadhatatlan, hogy a gazdagabb tagállamok a közép-európai országok rovására kapjanak többet a közös költségvetésből.

Reklám