Az elmúlt évek legsúlyosabb monszunesője sújtja az indonéziai főváros, Jakarta térségét, ahol megközelítőleg harmincmillió ember él.
A CNN tudósítása szerint legkevesebb hatvanhatan vesztették életüket eddig, két embert eltűntként keresnek, tízezrek kényszerültek elhagyni otthonukat. A tavaly év végén kezdődött heves esőzések váratlan áradásokat és földcsuszamlásokat okoztak még a fővárostól száz kilométerre is. A hatóságok aggódnak, hogy a helyzet tovább romlik, a meteorológiai előrejelzések szerint várhatóan újabb vihar közeleg, és akár száz milliméternyi csapadék is hullhat. Közben Jakartában a Vöröskereszt és a helyi vezetés fertőtlenítőket oszt, a víz miatt ugyanis vírusos járványok ütötték fel a fejüket. Jakarta különösen kitett az áradásoknak, ugyanis egy mocsaras alapzatra épült. Szakértők közben arra figyelmeztetnek, hogy az ehhez hasonló extrém viharok a jövőben egyre gyakoribbá válhatnak a klímaváltozás miatt. Az indonéz kormány azt tervezi, Borneó szigetén hozza létre új fővárosát, hogy valamelyest enyhítsék Jakarta terheit. Ez a folyamat várhatóan egy évtizedet vesz igénybe, és becslések szerint harmincnégymilliárd dollárba fog kerülni.



