A közúthálózat bővítése lendületesen folytatódik 2020-ban is, idén csaknem négyszázmilliárd forintból fejeződnek be közúti nagyprojektek, ami mintegy 160 kilométernyi új út építését és korszerűsítését jelenti – adta hírül az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Megvalósul Eger színvonalas bekötése az M25-ös déli, M3-ig tartó szakaszának átadásával, és kiépül Sopron gyorsforgalmi kapcsolata az M85 Csorna utáni folytatásával. Az M0-s körgyűrűtől Abonyig elkészül az M4-es, tehermentesítve a 4-es főút főváros közeli szakaszait és a főút menti településeket. Befejeződik az autópálya Berettyóújfalu-országhatár szakaszának kivitelezése is, ezzel az M43-as után a második sztrádakapcsolat jön létre Erdély irányába. Zalaegerszeg és az M7-es közelében is elkészül az M76-os egy-egy szakasza. Megépül a komáromi Duna-híd, amely hatvan kilométeres kerülőtől kíméli meg a teherforgalmat. Célba ér az M0-s déli szakaszkorszerűsítésének első üteme is. A tárca közölte az is, hogy 2010 óta összesen mintegy ötszáz kilométer autópálya vagy autóút épült meg. A többi között megvalósult Salgótarján és Szombathely magas színvonalú összeköttetése, létrejött az első gyorsforgalmi kapcsolat Románia irányába. Az évtized elejétől 2019 végéig több mint hatezer kilométernyi útszakasz felújítása készült el 755 milliárd forintból.




