Megsértette az Európai Unió tisztességes tárgyalásra vonatkozó normáit a zágrábi bíróság a Mol és a volt horvát miniszterelnök elleni perben – értékeltek vezető német és brit jogi szakértők.
Mint azt a Fife Communication tegnap közölte, a jogászok határozottan elutasítják a nyomozást és az elmarasztaló ítélethez vezető tárgyalás menetét. A Zágrábi Megyei Bíróság hétfőn elsőfokon bűnösnek mondta ki Hernádi Zsoltot a volt horvát miniszterelnök, Ivo Sanader megvesztegetésében, mindkettejüket börtönbüntetésre ítélve. A tárgyalás alatt készült száznyolcvan oldalas szakértői jelentésben a független jogi megfigyelők elfogultsággal vádolják a horvát államügyészeket, akik szerintük megsértették a vádlottak tisztességes tárgyaláshoz való jogát. A bíróság nem teljesítette a független és pártatlan törvényszék felétételeit. A vád mindezeken felül olyan megkérdőjelezhető tanúkra támaszkodott, akik pénzmosásban érintettek, és velük szemben büntetőjogi vizsgálat van folyamatban.



