Bűncselekménnyé nyilvánítaná Budai Gyula a petárdázást, a Ficsak szintén szigorítana

Védelem az állatoknak

Belföld
  • 2020.01.04. - 02:26
Cikk borítókép
Budai GyulaMH

Februárban törvénymódosítást kezdeményez a petárdázás bűncselekménnyé nyilvánítása érdekében Budai Gyula, a Fidesz országgyűlési képviselője.

Javaslatát azzal indokolja, hogy soha annyi menekülő kutyát nem ütöttek el, mint idén. A PestiSrácok.hu-nak elmondta, bízik benne, hogy képviselőtársai segítségével gátat szabhatnak a szilveszteri robbantgatásoknak. Hozzátette: olyan törvénymódosítást kezdeményez, amely az önkormányzatoknak meghagyná azt a lehetőséget, hogy helyben tűzijátékot tartsanak. Az érdekvédők is a döntéshozókhoz kívánnak fordulni, Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) elnöke a Magyar Nemzetnek úgy fogalmazott: idén újabb lépéseket tesznek azért, hogy tovább szigorítsák a szabályozást főként a kisgyermekek és az állatok védelmében. A petárdázás jelenleg is tilos, a petárdák birtoklói­val, felhasználóival szemben a rendőrség szabálysértési eljárást kezdeményez, százötvenezer forintig terjedő pénzbírságot szabhat ki rájuk, a módosítás ezen szigorítana.

Reklám