Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette a januári, budapesti olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra készülő keretét.
Három kapust és 14 mezőnyjátékost hívott be, azaz 17 játékossal kezdi meg felkészülését. Egyetlen nemzetközi torna szerepel a közvetlen felkészülés programjában: január 3–5-én az olaszországi Cuneóban a házigazda mellett Görögország és az Egyesült Államok lesz az ellenfél. Az Európa-bajnoki keret: Kardos Gergely (Eger), Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC) kapusok, Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Nagy Ádám (Miskolc), Német Toni (FTC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC) mezőnyjátékosok.



