Mentőcsapat indul az új-zélandi vulkánhoz az elhunyt hegymászók holttesteiért

Veszélyes akció

Krónika
  • 2019.12.13. - 03:52

Annak ellenére, hogy az új-zélandi GeoNet geológiai intézet adatai szerint tegnap még ötven-hatvan százalék volt az esély, hogy ismét kitör a fehér-szigeti vulkán, a hatóságok azt tervezik, egy rendkívül gyors akció során visszatérnek és felkutatják az elhunyt turisták holttesteit.

Úgy vélik, nyolc áldozat holtteste maradt a szigeten. Az akció korántsem veszélytelen, a szakértők szerint ugyanis napról napra nagyobb egy újabb kitörés kockázata. A mentőcsapat a tervek szerint ma délelőtt tér vissza a Whakaarinak is nevezett szigetre. A tűzhányó hétfői kitörése után nyolc ember életét vesztette, húsz személyt jelenleg is súlyos sérülésekkel ápolnak, becslések szerint mintegy százhúsz négyzetméternyi donorbőrre van szükség a kezelésükhöz. 

Reklám