Erőteljes Európa a célja a horvát EU-elnökségnek

Külföld
  • 2019.12.12. - 22:53
Cikk borítókép
Erőteljes Európa a célja a horvát EU-elnökségnekNurPhoto/Artur Widak

 Erőteljes Európát akar a kihívásokkal teli világban az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét a jövő év első felében betöltő Horvátország kül- és Európa-ügyi minisztere.

Gordan Grlic-Radman csütörtökön Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tartott előadásában azt mondta, nagyra értékelik, hogy a magyarok támogatták őket 2011 első felében, amikor sikeresen lezárultak Horvátország csatlakozási tárgyalásai.

Az előadás utáni beszélgetésen Varga Judit igazságügyi miniszter azt hangoztatta, hogy magyaroknak és horvátoknak közös a történelmük és a szokásrendszerük. A közép-európai értékek egyre markánsabban jelennek meg az európai politikában - tette hozzá.

Kapcsolódó cikkek
Reklám