A gazdasági növekedés fontos feltétele a fejlett közlekedés Európa és Ázsia között, Magyarország ezért a korszerű összeköttetések bővítésében érdekelt – mondta tegnap az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára az Ázsia–Európa-találkozó közlekedési miniszteri értekezletén.
Mosóczi László a távirati iroda beszámolója szerint hangsúlyozta, hogy a gazdaság bővülése új kihívások elé állítja a közlekedéspolitikát, a fejlődéshez gyors, mindenki számára elérhető és fenntartható megoldások szükségesek. Magyarország a digitális átalakulástól várja a növekvő közlekedési igények kiszolgálását, és bízik abban, hogy ezzel a környezet terhelése is mérsékelhető. Kijelentette, hogy a kormány a jövő egyik meghatározó iparágának tekinti az elektromobilitást, de ezzel együtt az alternatív üzemanyagok fejlesztését is fontosnak tartja.




