„Nem mi kezdtük ezt a háborúcskát, és nem is nekünk kell befejeznünk. Nekik maguknak kell kihirdetniük a fegyvernyugvást, akkor mindent vissza lehet terelni a rendes mederbe” – így fogalmazott évértékelőjében Dmitrij Medvegyev orosz kormányfő a Krím félsziget elcsatolása miatti uniós szankciókra és válaszként meghirdetett embargóra utalva.
Medvegyev hangsúlyozta: „Az Európai Bizottságnak most új csapata van, amelyet még nem terhelnek az előző határozatok, legalábbis a személyes felelősség tekintetében, van esélyük a javításra, ha úgy akarják.” Az orosz kormányfő rövidlátónak nevezte az EU mostani Oroszország-politikáját, és Moszkva együttműködési készségét hangsúlyozta.



