Magyar készítésű műholdakat bocsátottak fel

A Műegyetem sikere

Krónika
  • 2019.12.07. - 00:04

Péntek reggel felbocsátották Új-Zélandról a Rocketlab amerikai cég Electron típusú rakétáján az ATL–1, valamint az SMOG–P kisműholdakat, amelyek különlegessége, hogy teljes egészében magyarok által készültek.

Előbbit egy magánvállalkozás, utóbbit a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem oktatóinak irányításával, a hallgatók aktív részvételével, oktatási keretbe illesztve készítették – írta az MTI. A SMOG–P fedélzetén az alapvető működést biztosító egységek mellett a Föld körüli térség ember keltette elektormágneses szennyezettségét vizsgáló műszer található. Vezérlésüket, adataik vételét a Műegyetemen található rádióállomás biztosítja. A műholdak első jeleire a fellövéstől számított egy napon belül számítanak. A kisműholdak fejlesztése 2014-ben indult.

Reklám