A technológia és a pénz forradalma új világrend kialakulásához vezetett – közölte tegnap az MTI-vel Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke a Magyarország és a Koreai Köztársaság harmincéves diplomáciai kapcsolata alkalmából megszervezett konferencián Budapesten.
Az MNB-elnök hangsúlyozta, hogy a világrend két oszlopának az Egyesült Államok és Kína számít. Ismertette, Ázsia szerepe felértékelődött, köszönhetően Dél-Korea megerősödésének és a vállalati tevékenységeknek. Jelentős fejlődésen ment keresztül Dél-Korea és Magyarország is – tette hozzá Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára. Hozzátette, idén Dél-Korea lett a legnagyobb külföldi befektető hazánkban a maga 409 milliárd forintjával.



