A nemzetközi hitelminősítők is elismerik Magyarország teljesítményét

Iparpolitikai eredmények

Gazdaság
  • 2019.12.03. - 04:08
Cikk borítókép
Palkovics László innovációs és technológiai miniszterMH/Purger Tamás

A magyar gazdaság csúcstechnológiai pályára állt, köszönhetően az elmúlt nyolc év iparpolitikájának – közölte Palkovics László innovációs és technológiai miniszter tegnap az Országgyűlés gazdasági bizottságának meghallgatásán.

Kiemelte, hogy a high-tech-szektor részaránya csaknem hetven százalék az ipari előállítás által hozzáadott értékből. Ezzel Magyarország utoléri Németország eredményeit, és jelentősen túllépi Lengyelország húszszázalékos arányát. Ezt a teljesítményt még a nemzetközi hitelminősítők is elismerték – tette hozzá a miniszter. Mint ismert, a magyar technológiai gazdaság bruttó hazai termék (GDP-) mutatója évek óta 1,3 százalék körül mozgott, viszont a tavalyi évben rekordot döntött a maga 1,53 százalékos arányával. A 2020. évre kitűzött cél az 1,8 százalékos GDP-arány – ismertette a tárcavezető. Felhívta a figyelmet, hogy a gazdaságfejlesztés hét pillérre épül, amelyek közül a legfontosabb a kilencvenszázalékos klímasemlegesség elérése 2030-ig a villamosenergia-termelésben.

Reklám