A visegrádi négyek (V4) az uniós bővítési folyamat felgyorsítását várják az új Európai Bizottságtól, mert ez Európa érdeke – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (képünkön) az MTI-nek hétfőn Prágában.
A Jean-Claude Juncker vezette Európai Bizottság egyik legnagyobb kudarca a bővítési folyamat leállítása volt – jelentette ki a külügyminiszter, és hozzátette, hogy a finn EU-elnökség is kudarcot vallott, miután a bővítési folyamat egyetlen új tárgyalási fejezetét sem voltak képesek megnyitni fél év alatt, mert a közép-európai országok megleckéztetésével foglalkoztak.




