December második napján leesett az első hó, amely máris megbénította Budapest közlekedését. A főpolgármestert meglepte a helyzet, s erről a közösségi médiában számolt be.
Karácsony Gergely posztjában arról ír, hogy nincs elég ember a hó eltakarítására, a szükséges 300-400 munkás helyett csak 216-an jelentkeztek, ezért most megoldást keresnek a helyzetre.
Az új főpolgármester senkit sem biztat, hogy gyorsan rendeződik a helyzet, arról számol be, hogy a „ sózás elkezdődött, a latyak letakarítása most még lassítaná a forgalmat, így az csak a délutáni csúcs után, este történik majd”.






