Tűzpárbaj Mexikóban: bűnözők és rendőrök csaptak össze, többen meghaltak

Egy évtizede tartanak a bandaháborúk

Krónika
  • 2019.12.02. - 03:12

Legalább tizenhét bandatag és négy rendőr vesztette életét szombaton az észak-mexikói Villa Union településen a bűnözők és a biztonsági erők tűzpárbajában.

Több rendőr eltűnt. Az összecsapás az Egyesült Államok déli határához közel történt, egy nappal azután, hogy López Obrador mexikói elnök kijelentette, Mexikó elutasít mindennemű külföldi beavatkozást az erőszakos bandák megfékezésére. Korábban Donald Trump amerikai elnök arról beszélt, hogy Washington a mexikói drogkartellek terroristacsoportokká nyilvánítását tervezi. William Barr amerikai igazságügyi miniszter a héten Mexikóba utazik, hogy a biztonsági együttműködésről egyeztessen. A tavaly hivatalba lépett Obrador az ország megbékéltetésére tett ígéretet több mint egy évtizednyi véres bandaháborúkat követően, egyenlőre kétes sikerrel. November elején ugyanis az egyik drogkartell tagjai kilenc, Mexikóban élő amerikai mormont gyilkoltak meg. Október 17-én pedig a biztonsági erők a további vérontás elkerülése végett elengedték Ovidio Guzmán drogkereskedőt és társait.

Reklám